Lista kandydatów

Jako pierwszy komitet w Gdańsku zarejestrowaliśmy listy kandydatów w wyborach do Rady Miasta.

Okręg 1. 

 1. Radosław Smilgin – Przedsiębiorca, działacz społeczny i radny dzielnicy Wyspa Sobieszewska. Właściciel software & testing house, wykładowca akademicki, autor kilku książek. Miłośnik drewnianej architektury i opiekun Chaty na Wyspie. Upomina się w mieście o Gdańsk Wschód. Prywatnie lubi podróże z żoną i trójką synów.
 2. Klaudia Skelnik – Prodziekan Wydziału Prawa i Administracji WSB w Gdańsku. Doktor nauk społecznych, specjalista w zakresie prawa Unii Europejskiej, Edukacji dla bezpieczeństwa, Bezpieczeństwa i Higieny Pracy oraz bezpieczeństwa informacji.
 3. Karolina Podlaska – Absolwentka ekonomii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, analityk, programistka, mama dwójki, chce być głosem mieszkańców Letnicy, walczy o zieleń i dobrą komunikację w tej dzielnicy.
 4. Robert Szewczyk – – Nauczyciel, pedagog, terapeuta, pasjonat historii, społecznik i wolontariusz. Miłośnik piłki nożnej, siatkówki, muzyki i poezji. Chce działać na rzecz dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego.
 5. Anna Szczepańska – Opiekun medyczny, grafik komputerowy  mechanik maszyn w trakcie nauki kierunek technik stomatologiczny. Miłośniczka zwierząt, militari, malarstwa i staroci. Entuzjastka aktywnego trybu życia. Aktualnie ma więcej wolnego czasu i pragnie spożytkować go na pracę na rzecz Gdańska.
 6. Tomasz Trawiński – Wieloletni wolontariusz zaangażowany w akcje m.in. Regionalnego Centrum Wolontariatu oraz WOŚP.  Miłośnik komunikacji zbiorowej i bloger opisujący gdańskie autobusy i tramwaje. Pragnie zostać motorniczym. Chce wnieść swój pozytywny wkład w rewitalizację Młyńsk oraz Dolnego Wrzeszcza.
 7. Elżbieta Jabłońska – Pedagog z 40-letnim stażem, absolwentka Pedagogiki Opiekuńczej na Uniwersytecie Gdańskim. Walczyć chce o szybki dostęp do mieszkań komunalnych dla rodzin w trudnej sytuacji oraz o ochronę mieszkańców przed szkodliwym działaniem składowisk węglowych w porcie. Mieszkanka “Zielonego Trójkąta”.

Okręg 2.

 1. Artur Szostak – Absolwent Prawa na Uniwersytecie Gdańskim oraz Zarządzania Executive MBA na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Urodzony w Gdańsku. Przedsiębiorca – prowadzi rodzinna firmę istniejącą od 1991 r. Startował w wyborach do Senatu jako kandydat niezależny z komitetu Polskiej Partii Piratów, zdobywając 27268 głosów.
 2. Monika Szapar – Mieszkanka Śródmieścia, absolwentka Skandynawistyki na UG. Zawodowo związana z marketingiem cyfrowym, chce walczyć z wykluczeniem cyfrowym osób 50+. Zależy jej na czystości miasta oraz tworzeniu mini domów kultury dla mieszkańców, aby przeciwdziałać opuszczaniu dzielnicy przez stałych mieszkańców. Kocha Śródmieście i chce zapobiegać jego wyludnianiu.
 3. Miłosława Maria Mazurek-Zielaskiewicz – Gdańszczanka, plastyk, malarka, rękodzielnik i przedsiębiorca. Absolwentka trójmiejskich szkół artystycznych. Kocha książki, sztukę, architekturę, historię, ciszę i długie spacery. Będzie walczyć o rozwój ukochanego Chełmu.
 4. Radosław Radke – Rodowity Gdańszczanin, zafascynowany pięknem miasta, nieustanny poszukiwacz najlepszych rozwiązań dla otaczającej rzeczywistości. Dumny młody tata dwóch synów, absolwent Wyższej Szkoły Bankowej, Zasłużony Krwiodawca oraz Zasłużony Dawca Przeszczepów.
  W temacie rozwoju lokalnego chciałby docenić najbardziej właśnie służbie zdrowia oraz tych którzy dokładają swoją cegiełke do zdrowia narodu.
 5. Tomasz Dziergowski – Człowiek renesansu, filantrop, artysta, pasjonat historii, założyciel i dyrektor Muzeum Wojny i Techniki. Chce działać na rzecz zrównoważonego rozwoju Gdańska w zgodzie z głosem mieszkańców i poszanowaniem historycznego charakteru miasta.
 6. Paulina Andrikopulos – Urodziła się w Łodzi, ale od zawsze kochała Gdańsk. Trzy lata temu udało się jej spełnić marzenie i została Gdańszczanką. Prowadzi firmę budowlaną dlatego kwestie wolności gospodarczej i wspierania przedsiębiorczości są dla niej szczególnie istotne. Uważa, że Zakoniczyn zasługuje na lepszą komunikację.
 7. Dorota Zwiefka – Urodzona w Gdańsku Absolwentka Wydziału Chemii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, wieloletni nauczyciel matematyki i chemii. Miłośniczka przyrody i zwolenniczka adopcji zwierząt.
 8. Krzemiński Krzysztof – Gdańszczanin, były policjant na emeryturze, lokalny działacz społeczny i członek założyciel stowarzyszenia Opowiadacze Historii na Dolnym Mieście. Prowadził restaurację “Zajezdnia Dolne Miasto”. Absolwent Zarządzania i Marketingu, obecnie Ekspert Finansowy i właściciel firmy doradczej. Zajmuje się biznesem, psychologią w biznesie oraz rozwojem osobistym. Miłośnik sportu i natury, tata dwuletniego synka i właściciel kota. Gotowy do podjęcia nowych wyzwań.
 9. Przemysław Wenta – Absolwent pedagogiki na AMW w Gdyni, studiował informatykę na PG. Obecnie pracuje jako analityk danych. Kilkanaście lat udzielał się społecznie w Zarządach wspólnot mieszkaniowych osiedle Miłe Mieszkania oraz Porębskiego. Jest zwolennikiem zniżek w opłatach za utylizację odpadów, poszukiwania humanitarnych metod przeniesienia dzików do naturalnego środowiska oraz traktowania transportu zbiorowego jako priorytetu.

Okręg 3.

 1. Tomasz Jezierski – Gdańszczanin, student Politechniki Gdańskiej i Uniwersytetu Gdańskiego, doradca marketingowy, z doświadczeniem w zarządzaniu nieruchomościami. Zmotywowany wykorzystaniem wizji, charyzmy i pokory w służbie mieszkańcom Gdańska. Wychowany na “starej” Morenie.
 2. Luiza Małolepsza – Absolwentka Informatyki na Uniwersytecie Gdańskim i Zarządzania projektami w Gdyni. Pracowała w Gdańskich firmach IT jako kierownik projektów. Inwestorka, mama trójki, angażuje się w pomaganie potrzebującym. Jest w trakcie zakładania fundacji spełniającej marzenia osób w trudnej sytuacji życiowej. Od 20 lat związana z dzielnicą Aniołki.
 3. Elżbieta Lorek – Absolwentka ekonomii UG, doktor nauk ekonomicznych, wykładowca akademicki. Za osiągnięcia zawodowe w 2022 roku odznaczona przez Marszałka województwa Odznaką Honorową za Zasługi dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Na emeryturze wróciła do Gdańska i chce włączyć się w działania na rzecz społeczności Gdańska oraz aktywizować seniorów w różnych sferach życia społecznego i zawodowego.
 4. Łukasz Oleszkiewicz – Absolwent AWFiS, Uniwersytetu Gdańskiego – Zarządzania nieruchomościami i projektami deweloperskimi oraz Akademii Chiropraktyki. Specjalista utrzymania nieruchomości hotelowych i ochrony przeciwpożarowej. Chce działać na rzecz zrównoważonego rozwoju miasta
  z zachowaniem oryginalnej zabudowy i zieleni. Pasjonat tenisa i zdrowia publicznego.
 5. Katarzyna Kulesza – Absolwentka UG na kierunku Integracji Europejskiej, związana z Energetyką Gdańską, miłośniczka zwierząt. Działać będzie na rzecz integracji osób samotnych i zagrożonych wykluczeniem społecznym poprzez stworzenie klubów samopomocowych w dzielnicach i na osiedlach.
 6. Piotr Wiśniewski – Absolwent PG i UG, kierownik budowy. Zainteresowania w zakresie architektury, budownictwa i prawa, miłośnik aktywnej rekreacji. Na pierwszym miejscu stawia mieszkańców i ich potrzeby, kieruje się mottem: Twój  problem – to mój problem.
 7. Łukasz Gąsiorowski – Gdańszczanin z wyboru, absolwent pedagogiki (WSSE). Chrześcijanin w Kościele Protestanckim,  miłośnik i obrońca zwierząt, entuzjasta walut wirtualnych. Chciałby być głosem Gdańszczan w Radzie Miasta i mieć realny wpływ na pozytywne zmiany w Gdańsku. Mówią o nim “Prawilna Mordeczka z Jasienia “.

Okręg 4.

 1. Marcin Nagórski – Doświadczony bankowiec, dyrektor sprzedaży, absolwent Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku. Pasjonat motoryzacji i lotnictwa.
 2. Sebastian Huchwajda – Prawnik z Gdańska z pasją do sprawiedliwości społecznej. Oddaje się pracy na rzecz osób potrzebujących walcząc o ich prawa i godność. Chciałby skuteczniej reprezentować społeczność i zadbać o lepszą dostępność do pomocy prawnej dla wszystkich potrzebujących wsparcia w starciu z systemem.
 3. Aleksandra Strzelecka – Rodowita gdańszczanka, nauczycielka, żona i mama dwójki nastolatków. Absolwentka politologii, chce działać na rzecz edukacji dzieci i młodzieży zapewniając łatwy dostęp do pomocy psychologicznej. We Wrzeszczu znana ze swojej troskliwości w pomoc bezdomnym zwierzętom.
 4. Joanna Grzegorzewska – Psycholog, absolwentka psychologii o specjalizacji Organizacja i Zarządzanie na UG. Zawodowo działa w obszarze HR, zajmując się rekrutacją, szkoleniami, projektami optymalizacji struktury firmowej
  i polityką HR. Współpracowała z uczelniami wyższymi jako wykładowca lub mentor. Najlepiej odpoczywa z książką lub w podróży.
 5. Iwo Ziomek – 18-lat, absolwent Liceum Mundurowego Spartakus. Zaangażowany w działania społeczne i polityczne, miłośnik teatru, członek Akademickiego Radia Mors. Kandyduje, aby reprezentować głos młodych ponad podziałami partyjnymi.
 6. Krystyna Malka-Jezierska – Gdańszczanka z 40-letnim stażem, wychowana w serialowych Wilkowyjach. Spełniona babcia, inżynier konstruktor z zawodu i wykształcenia oraz krawcowa z zamiłowania. Znana ze swojej ciepłej
  i skrupulatnej natury.
 7. Wojciech Procki – Mieszkaniec Niedźwiednika. Jako marynarz zwiedził pół świata, a i tak twierdzi, że “w Gdańsku najlepiej”. Dusza towarzystwa. Pracuje w firmie handlowej.

Okręg 5.

 1. Anna Niekrasz – Gdańszczanka od urodzenia, Absolwentka Ekonomii na U.G. Wykładowca na GWSH. Przedsiębiorca – Właścicielka Biura Nieruchomości. Lokalna Patriotka z Przymorza, Miłośniczka natury i Podróżniczka z zamiłowania. Chciałaby walczyć o parkingi dla Mieszkańców oraz o aktywizację Seniorów.
 2. Daria GacońAbsolwentka UG na kierunku Administracja ze specjalizacją administracja Samorządu Terytorialnego. Specjalistka ds. mediów społecznościowych w agencji komunikacji zintegrowanej. Radna dzielnicy Przymorze Wielkie, chce przybliżać młodym ludziom działania samorządu zachęcając ich do aktywnego udziału w projektach dotyczących przyszłości Gdańska.
 3. Radosław Radziszewski – Do Gdańska przybył z niedalekiej Gdyni. Przez ponad 30 lat prowadził działalność gospodarczą. Pracownik agencji HR. Codziennie poznaje Gdańsk i coraz bardziej się w nim zakochuje.
 4. Gabriela Kłopotek-Główczewska – Gdańszczanka od 37 lat, zawodowo związana z Energą. Żona i matka, której zależy na wysokiej jakości życia w Gdańsku, dla jego mieszkańców.
 5. Krzysztof Dąbrowski – Gdańszczanin, absolwent prawa na Uniwersytecie Gdańskim. Aktywny radca prawny, w trakcie doktoryzacji,  radny dzielnicy Zaspa-Młyniec. Jego pasje to sport, żeglarstwo, pływanie (jest ratownikiem WOPR), oraz zaangażowanie w sprawy prawne i polityczne.

Okręg 6.

 1. Michał Dworakowski – Wyróżniony w konkursie „Osowa – moja mała ojczyzna”. Wytrwale stara się o lepszą codzienność mieszkańców, dostępność i jakość dróg, zazielenienie przestrzeni, poprawę bezpieczeństwa dla wszystkich. Pomysłodawca inicjatywy Osowa Od Nowa, entuzjasta połączenia koleją linową Osowej z Oliwą i dalej Jelitkowem. Przedsiębiorca. Pasjonat nowych technologii. Żeglarz, muzyk, fan zespołu Queen. Żonaty, ojciec czwórki wspaniałych synów.
 2. Karol Liszewski – Absolwent PG na Wydziale Oceanotechniki i Okrętownictwa, specjalista z branży hydrauliki siłowej, pasjonat ogrodnictwa. Działa na rzecz poprawy komunikacji z mieszkańcami i uwzględniania ich głosu w inwestycjach, a także zmianach komunikacyjnych. Żonaty, ojciec dwójki dzieci. Wychowujący się na Żabiance, obecnie mieszkający w Kokoszkach.
 3. Elżbieta Viola – Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego i Wyższej Szkoły Finansów i Administracji. Inspektor samorządowy, wolontariuszka zaangażowana w zbiórki na rzecz leczenia dzieci. Samodzielna mama 6-latki. Działa na rzecz komunalnej gospodarki mieszkaniowej oraz bezpieczeństwa i opieki dla dzieci w okresie wakacji i ferii zimowych. Mieszka w Oliwie.
 4. Wiesława Krasa – Doświadczony społecznik, wieloletnia radna rady dzielnicy Matarnia z doświadczeniem w administrowaniu i zarządzaniu budynkami posiadająca certyfikat zarządcy nieruchomości. Pracowała wiele lat w Przedsiębiorstwie Gospodarki Mieszkaniowej jako księgowa i administrator. Kocha Gdańsk, ludzi, otwarta na nowe wyzwania.
 5. Milena Szostak – Absolwentka politologii na Uniwersytecie Gdańskim oraz kierunku Politics na University of Sheffield. Współprowadzi rodzinną firmę handlową. Większość życia spędziła na Osowie.

Ostatnie wpisy

Nasza forum na Facebooku

Dyskutujemy o Gdańsku
Dołącz do naszego grona, podziel się refleksjami